دیدار مسئولین و طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان با سالمندان

شناسه خبر : 22965

1394/10/21

تعداد بازدید : 127

دیدار مسئولین و طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان با سالمندان
بنا به گزارش روابط عمومی این مدرسه، مسئولین و طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان صبح یکشنبه با حضور در مرکز نگهداری و توانبخشی سالمندان صاحب الزمان آنان را مورد دلجویی و تفقد قرار دادند

بگم کیان قائد مدیر مدرسه علمیه حضرت رقیه (سلام الله علیها) برازجان در جمع طلاب گفت: یکی از دستورات الهی تکریم به والدین است و ما باید نهایت محبت و احترام را به پدر و مادر خود داشته باشیم ، یکی از مواردی که می توان زحمات بی شمار آنان را جبران نمود نگهداری آنها در زمان پیری و کهولت در منزل می باشد چون در این زمان بیشتر به محبت و احترام نیازمند می باشند.

ایشان در پایان برای تثبیت بیشتر مطالب به مسئله تاریخی در زمان پیامبر(ص) اشاره کرد و فرمود:جوانی در حال احتضار بود. او نمی توانست شهادتین را بر زبان جاری کند. رسول خدا(ص) متوجه مشکل آن جوان شد. مادرش را طلبید و رضایتش را گرفت. آن گاه جوان توانست شهادتین را بگوید. پیامبر(ص) خطاب به او دستور داد تا چنین دعا کند: «یا من یقبل الیسیر و یعفو عن الکثیر اقبل منّی الیسیر واعف عنّی الکثیر إنّک أنت الغفور الرّحیم». آن جوان این دعا را فراگرفت و زیر لب زمزمه کرد و خداوند گناهانش را بخشید.