مراسم تجلیل از مقام استاد و بزرگداشت روز معلم

شناسه خبر : 26438

1395/02/13

تعداد بازدید : 168

مراسم تجلیل از مقام استاد و بزرگداشت روز معلم
مراسم تجلیل از مقام استاد و بزرگداشت روز معلم در مدرسه علمیه حضرت رقیه س برازجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، مراسم نکوهداشت استاد شهید مرتضی مطهری«ره» و روز معلم پیش از ظهر دیروز با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین یوسف جمالی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره متفکر شهید آیت الله مطهری«ره» و تبریک روز معلم به اساتید بیان کردند: شأن و جایگاه معلم همین بس که خداوند متعال خود اولین معلم بشر است و از بیان آن اباهی ندارد هرچند پیش زمینه آن را تقوا ذکر می کند یعنی علمی که خداوند به انسان یاد می دهد و همه کسانی که در این راستا قرار می گیرند از انبیا، اولیا و همه حاملان باید این پیش زمینه را داشته باشند در نتیجه علمی که همراه تقواست از سنخ علم الهی ست و این معلم در مسیری قدم میگذارد که خدا برای او ترسیم کرده است.

وی در ادامه گفت: امام علی (ع) در جمع اصحابش بیان فرمودند«سلونی قبل ان تفقدونی » ؛ بپرسید از من قبل از آن که من از میان شما برومو با این ادعا باز هم می فرماید « من علمني حرفا فقد صيرني عبدا» هر کس به من حرفی بیاموزد مرا بنده خود کرده است. امیرالمومنین به عنوان بزرگ معلم تاریخ این راه را برای همه باز کرد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان گفت: ما در مورد بعضی بزرگان می گوییم محقق اما در مورد شهید مطهری«ره» می گوییم متفکر بنا بر این گفته، درخواست ایشان از اساتید این بود که باید راه فکر کردن را با بعد، رفتار و فعل خود به شاگرد یاد داد.

مراسم تجليل از مقام استاد و بزرگداشت روز معلم پس از ساعتي در فضايي آكنده از صميميت به پايان رسيد.