همایش طلاب جدیدالورود

شناسه خبر : 30413

1395/06/24

تعداد بازدید : 128

همایش طلاب جدیدالورود
همایش طلاب جدید الورود در مدرسه علمیه حضرت رقیه س برازجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی،پیش از ظهر امروز مدرسه علمیه حضرت رقیه س برازجان میزبان طلابی بود که در پایه اول سال تحصیلی 96-95 مشغول به تحصیل هستند. این مراسم با حضور 60 طلبه پایه اول و طلاب شاغل به تحصیل در پایه های بالاتر در سالن اجتماعات مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد جوکار مدیر مدرسه حوره علمیه 14 معصوم برازجان در این همایش ضمن اهمیت علم و عالم ار نگاه طلبگی گفت: در بعد اهمیت علم، آیات و روایات از منبع لایزال الهی بالاترین جایگاه در نظام خلقت برای علما معرفی شده است و عالم در نگاه وحیانی جایگاه بسیار رفیعی است که هم خود را به سرمنزل مقصود می رساند و هم دست دیگران را می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در همایش طلاب جدیدالورود بیان کرد: یک طلبه باید به تهدیب نفس و تزکیه بپردازد و این خودسازی و تهذیب باید عالمانه باشد وگرنه موجب گمراهی و جمودگرایی انسان می شود و همچنین طلاب را تشویق به برنامه های عبادی منظم و مستمر کرد.

ایشان در پایان با اشاره به حدیث اول از کتاب چهل حدیث امام خمینی(رحمة الله) اشاره کرد که در معارف الهی هیچ راهی پیموده نمی شود مگر آنکه از ظاهرش شروع شود بنابراین  طلاب را به رعایت پوشش و حجاب اسلامی و نحوه برخورد صحیح با نامحرم و رعایت ظواهر دین تشویق کرد.