مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان برگزار کرد

نشست قوانین طلایی ارتباط همسران

شناسه خبر : 37720

1395/11/09

تعداد بازدید : 91

نشست قوانین طلایی ارتباط همسران
نشست« قوانین طلایی ارتباط همسران » در مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان، نشست« قوانین طلایی ارتباط همسران» بعد از ظهر چهارشنبه در مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان با حضور استاد حجت الاسلام کریم خانی کارشناس مذهبی و مشاور خانواده برگزار شد.

حجت الاسلام کریم خانی استاد این نشست بیان کرد: ارتباط صحیح با همسر، به دلایل زیستی و فرهنگی نباید انتظار داشته باشیم جنس مخالف کاملا ما را درک کند. با نبود این شباهت هاست که دو جنس مخالف می توانند همزیستی، وحدت هماهنگ و زندگی مشترک پایداری داشته باشند.

کارشناس مذهبی و مشاور خانواده ضمن رعایت قوانین ارتباط بین همسران اشاره کرد: کلید موفقیت یا شکست در ازدواج، ارتباط کلامی بین همسران می باشد، بنابراین یک خانم باید زبان لین و نرمی داشته باشد و از تحقیر، تهدید و ... اجتناب کند.

استاد این نشست در پایان اظهار داشت: چنان که ما بخواهیم با هم یکی شویم و از آن احساس گرم زندگی که عمیق ترین لذت و رضایت خاطر انسان است، بهره مند باشیم باید ارتباط درست برقرار کنیم. هم حرف زدن و هم گوش کردن برای ارتباط موثر لازم است. هر یک از ما ممکن است یکی از این دو هنر را بلد نباشیم اما با آموختن آنها می توانیم ارتباط برقرار کنیم.